

Vedtatt: 4,25t bobiler på B-førerkort
I går presenterte forhandlingslederne av Europaparlamentet og Europarådet den endelige revisjonen av EUs førerkortdirektiv. De nye regelene gjør det mulig for innehavere av B-førerkort å kjøre bobiler med en tillatt totalvekt på opptil 4,25 tonn.
Hele caravanbransjen og industrien har kjempet for denne særregelen for bobiler i flere tiår. Det reviderte førerkortdirektivet, som nå øker tillatt totalvekt for denne gruppen til 4,25 tonn for bobiler, gir en mulighet til å gjøre bærekraftig og familievennlig reising med bobil tilgjengelig for enda flere mennesker, forteller European Caravan Federation til Din Fritid.
Bakgrunnen
Problemet hittil har vært at grensen på 3,5 tonn raskt nås med moderne bobiler. Dette har flere årsaker. Ikke minst har fritidskjøretøy de siste årene blitt tyngre, men også sikrere og mer miljøvennlige, hovedsakelig på grunn av EU-regulerte sikkerhets- og miljøkrav.
Med den langsiktige overgangen til alternative drivlinjer vil kjøretøyvekten, særlig for bobiler, med stor sannsynlighet øke ytterligere i fremtiden. Derfor har Caravaning Industrie Verband (CIVD) i mange år, via den europeiske paraplyorganisasjonen European Caravan Federation (ECF), jobbet for å utvide vektgrensen for B-førerkortet på EU-nivå.
Kan kreve prøve
I fremtiden vil innehavere av et B-førerkort kunne kjøre bobiler med en totalvekt på opptil 4,25 tonn, forutsatt at de gjennomfører en spesialopplæring eller en prøve. Hvorvidt opplæring, prøve eller begge deler kreves, avgjøres av de enkelte medlemslandene. For alle kjøretøy med alternative drivlinjer bortfaller tilleggstesten dersom føreren har hatt førerkort i minst to år.
Veien videre
Etter hva Din Fritid kjenner til kommer det fremdeles til å ta flere år før det nye førerkortdirektivet kan bli implementert i Norge. Det er en forventing om at implementeringen skal skje i løpet av tre til fire år. Uansett er gårsdagens avgjørelse gode nyheter som får store positive konsekvenser for både bransjen og kundene!