Trøndelag og Møre: Olivia på nye sommereventyr | Din Fritid
Aursjøvegen er et eventyr av en fjellvei, som går mellom Eikesdal og Sunndalsøra. Her er det hårnålssvinger og spektakulære utsiktspunkt.
Trøndelag og Møre

Olivia på nye sommereventyr

To uker, 2584 kilometer, nye omveier og spektakulære utsiktspunkt. Olivia og jeg hadde tidenes sommer.

Planen var å kjøre opp til Vega. Årets roadtrip med folkevognbussen Olivia startet med to dagers pissregn. Like før Namdalseid stod et skilt med Sommercafé. Jeg lenget etter sommervær, svingte inn, bestilte kaffe, satte meg i sofaen med saueskinn og tittet på kartet. Det var fortsatt fem timer til Vega. Hvorfor vil jeg akkurat dit, tenkte jeg, og så at fylkesvei 715 svingte ut mot kysten. Dermed gikk det rett vest.

...

Dette er en pluss-sak fra Din Fritid

For å få tilgang må du kjøpe et abonnement, eller logge inn om du allerede er abonnent (digitalt eller på magasinet Din Fritid).

På forsiden