Nyhet fra Dometic:: Ny kjøleryggsekk i kompakt format | Din Fritid
Nyhet fra Dometic:

Ny kjøleryggsekk i kompakt format

Dometic utvider sin nye Unrestricted-serie med en mindre kjøleryggsekk som passer perfekt til å fylles med mat og drikke for en dagstur.

Den nye Unrestricted Small Backpack ble lansert 7. april, og beskrives i pressemeldingen fra Dometic som en kompakt sekk med samme kjøleegenskaper som en tradisjonell softcooler.

Sekken rommer opptil 28 bokser og har et isolert hovedrom med lekkasjesikker innside. Ifølge produsenten er den laget for å fungere både som vanlig ryggsekk og som kjølebag.

– Unrestricted-serien er utviklet for å passe rytmen i et moderne hverdagsliv, og den nye, mindre ryggsekken gjør dette i et mer kompakt format, sier Josh Militello, president for Dometic Mobile Cooling.

Sekken er bygget med 100 prosent resirkulert PrimaLoft Gold-isolasjon og ytterstoff i resirkulert CORDURA. Innsiden er sveiset og vanntett, mens glidelåsene er av typen YKK Aquaguard.

Blant detaljene finner vi polstret rom for 16-tommers laptop, to flaskelommer, ekstra utstyrslommer og ergonomiske skulderstropper med OrthoLite-polstring.

Dometic opplyser at sekken også er kompatibel med Connect Ice, selskapets magnetiske og gjenbrukbare kjøleelementer.

Unrestricted-serien består fra før av Tote, Tote XL, Duffel og en større ryggsekk. Med den nye Small Backpack mener Dometic at serien nå dekker alt fra daglig bruk til reiser og friluftsliv.

Den nye kjøleryggsekken er nå tilgjengelig på Dometics nettsider og hos utvalgte forhandlere.

Veiledende pris er rundt to tusen kroner.


Kjølesekken er kompatibel med Dometics magnetiske kjøleelementer.

 

Meld deg på vårt nyhetsbrev

Emneord: 

På forsiden