
Dag har lang fartstid som fotograf og videojournalist i Aftenposten. Nå reiser han land og strand rundt med bobil for Din Fritid. Dag både skriver og tar fantastiske bilder, og står blant annet bak spalten Bynære bobilparkeringer.
Dag har lang fartstid som fotograf og videojournalist i Aftenposten. Nå reiser han land og strand rundt med bobil for Din Fritid. Dag både skriver og tar fantastiske bilder, og står blant annet bak spalten Bynære bobilparkeringer.
Nordlandsporten er et ikonisk landemerke ved fylkesgrensen mellom Trøndelag og Nordland. Vi tok oss en rast der i sommer.
I mai flyttet Mathisens Landbruksservice inn i et nybygg i Alta på flere tusen kvadratmeter. Her er det plass til båter, landbruksmaskiner, traktorer – og bobiler.
Heia er et spennende stoppested på E6. Med 205 meter over havet er dette veiens høyeste punkt i Indre Troms. Fra lavvoen på Heia tilbys det lokal samisk kunst og kultur.
Bürstner Club Norway og Adria Club Norge gjennomførte sitt årlige treff i mai, med innslag fra brannvesen og Røde Kors.
Vegmuseet består av flere museer i ett, Norsk kjøretøyhistorisk museum, Norsk Vegmuseum og Norsk fjellsprengingsmuseum. Til sammen byr de på flere tusen kvadratmeter gratis utstilling av kjøretøy med alt fra to til seks hjul.
Vikingskipet på Hamar bød på bobiler, campingvogner, el-biler, utstyr til fritidsbruk og camping på årets Fritid og Caravanmesse på Hamar.
Vikingskipet på Hamar er denne helgen fylt opp av bobiler, campingvogner, båter, biler og rekvisita.
Arrangøren ønsker at den nye caravanmessen på Hellerudsletta skal bli mer en møteplass enn en salgsmesse. Derfor blir det lagt vekt på trivelig messecamp, underholdning, god mat og drikke og ikke minst et godt tilbud til barna på Caravan Xpo 2023.
– Går du inn i bobilen kommer du på TV. Det er kameraer overalt. Bobil & Caravans medarbeider blir advart like før han er på vei inn i bobilen til TV 2 og programleder Christian Paasche under ski-VM i Falun.
Det er straks på tide å våkne fra vinterdvalen og gjøre bobil og vogn klare for sesongstart. Din Fritid har tipsene som hjelper deg i gang!
På Lillehammer er det mange tilbud og attraksjoner. For eksempel det store julemarkedet i desember. Her finner du også flere gode overnattingsmuligheter nærme sentrum. Din Fritid har tatt pulsen på byen som nå forbereder seg på minusgrader og vintersesong.
Bie Apartment & Feriesenter i Grimstad blir Topcamp-konsernets tiende destinasjon i Norge. Det nye navnet blir Topcamp Bie – Grimstad. I følge styreleder Thorstein Berg, blir dette neppe Topcamps siste utvidelse.
Hva trenger du for å fullføre et sykkelritt på 5000 kilometer? Vel, det holder ikke med topp form og en god sykkel. Du trenger et helt team, og selvsagt trenger du bobiler. Din Fritid har vært en del av et norsk team i Race Across America 2022.
Blant utstilte vogner og bobiler fant vi noen besøkende som tok seg tid til en prat med Din Fritid om hva de synes om messen, og hva som var målet med turen til Lillestrøm.
Midt under Caravanmessen tok vi oss en tur til Hellerudsletta og messecampen som arrangeres der. Der ble vi møtt av godt humør og en fristende vaffelduft.
Innerst i en fjord, kun ti minutter fra E18, ligger Tvedestrand. Med to små bobilplasser, sjarmerende brosteinsgater, et av landets smaleste hus og en flott skjærgård, er småbyen absolutt verdt et besøk.
Det er for tiden overkapasitet hos norske forhandlere, forteller Krokens konsernsjef, Morten Lillehagen. Det skyldes nye handlemønster, men også en kraftig nedgang i nysalget de siste årene. Fra 2023 blir det derfor ikke lenger noen Kroken-avdeling i Brumunddal, og 12 årsverk er sagt opp.
Det var etter å ha kjørt både Gudbrandsdalen og Østerdalen utallige ganger at jeg tenkte det skulle vært interessant å krysse fjellet mellom disse to hovedfartsårene. I fjor høst fikk jeg oppleve Vinjevegen og Friisvegen, en tur som hadde havnet høyt opp på min «må oppleves-liste».
Arendal representerer byliv og sørlandsk skjærgård. I Arendal kan du hoppe på ferge til flotte småøyer, nyte strandliv, et myldrende byliv med shopping og gode matopplevelser i Pollen. Eller hvorfor ikke bare henge litt på brygga? Her er det alltid noe som skjer!
Fra å være en av Norges største vinterdestinasjoner, utvikler Trysil seg nå til også å by på stadig flere opplevelser og aktiviteter på sommerstid. I fantastiske naturomgivelser kan Trysil oppleves med en enkel vandretur på merkede stier til fots eller på to hjul. Her er det klatrepark, stisykling, rafting, fiske, frisbeegolf og vannaktiviteter - mye å velge i for alle aldre.
Din Fritid
Masse Media AS
Skipperudkroken 162
1816 Skiptvet
Telefon
(+47) 96 23 43 43
E-post Kundeservice
abo@dinfritid.no
Din Fritid med bobil og caravan er et uavhengig magasin for deg som er interessert i fritid på hjul. Papirmagasinet kommer ut åtte ganger i året. Din Fritid er redaktørstyrt og utgis etter redaktørplakaten. Våre verdier er inspirasjon, nyheter og hygge. I vår nettutgave vil du som abonnent få ekstra innhold og opplevelser i form av kart, flere bilder og videoer. I all hovedsak er alt innhold fra vår forgjenger campingnorge.no (etablert 2005) overført til dinfritid.no. Magasinet hadde sin første utgivelse i 1994 og het da Bobil & Caravan - Fritidsmagasinet. Den 1. september 2017 ble navnet endret til Din Fritid med bobil & caravan. Mer om medarbeiderne her. Her kan du lese om vår bruk av informasjonskapsler.